Sir glass - Pencere Dünyası - Kömmerling - Bursa - Hakkımızda

Kömmerling / Hakkımızda

Hakkımızda

 

2006 yılında Bursa'da kurulan firmamız, PVC Kapı ve Panjur sistemlerinin üretim ve Montajı konularında faaliyetlerini sürdürmektedir. Fabrikamız 1200 m2 kapalı alana sahip tesislerinde teknolojik makine parkuru ile üretim yapmaktadır. Ürünlerimizde ve hizmetlerimizde koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışı doğrultusundaki çalışmalarımız sayesinde sektörün aranılan, iddialı firmaları arasında bulunmaktayız.

Kalite Politikamız

  • Öncelikle hedefimiz;
  • Yıllardan beri süregelen ve diğer rakiplerimizden bizi farklı kılan "ÜRÜNDE VE HİZMETTE KALİTE" ilkesini, Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uygun olarak sürekli geliştirmek ve bunu en iyi koşullarda müşterilerimize yansıtmak,
  • Rekabatin arttığı dünyada ve ülkemizde yukarıda belirttiğimiz sözün arkasında durmak ve saygınlığımızı korumak,
  • Gerek ulusal piyasada gerekse uluslararası piyasada tüketicilerin öncelikle tercih ettikleri marka olabilmektir...

Misyonumuz
Biz Sir Glass ailesi olarak kendimizi, ULUSLARARASI KALİTE STANDARTLARI çerçevesinde VERİMLİLİK, BİLGİ BİRİKİMİ, YÜKSEK TEKNOLOJİ kullanımı ile rekabet avantajı yaratırken, KURUMSALLAŞMIŞ VE FİNANSAL AÇIDAN GÜÇLÜ bir yapı ile ulusal ve uluslararası pazarlara PVC KAPI, PENCERE, PANJUR ve SİNEKLİK SİSTEMLERİ üreterek Kaliteli Hizmet sunmaya adadık. 


Avrupa' nın 1 numaralı PVC Pencere Profil üreticisi KÖMMERLİNG, her zaman yeni fikirler üzerinde çalışmayı ilke edinmiştir. Kurşun maddesinin geçmişte PVC üretiminde çok büyük katkıları vardı. Özellikle sağlamlığı elde edebilmek için kullanılmaktaydı. Bu da onu en başarılı hammadde yapmıştır. Ancak; daha başarılı olan onun yerine doğaya zarar vermeyen kalsiyum-çinko hammaddelerini kullanmaktadır. Kurşun yerine kullanılan yeni stabilizatör karışımının en büyük özelliği, her evrede pencerenin kalitesini arttırmasıdır. 

Kötü Hava Koşullarında Dayanıklılık
Laboratuar testleri, kalsiyum çinko stabilizatörlerinden yapılan PVC profillerin, diğerlerine göre kötü hava koşullarına daha dayanıklı olduğunu göstermiştir. En sert deneylerde bile dayanıklılığını korumuştur. 

Daha Parlak
Greenline profilleri her zaman daha parlak bir görüntüye sahiptir. Teknik ve optik olarak uzun süre parlaklığını koruyan bu profillerin kalitesi ilk bakışta da fark edilebilmektedir. 

Geri Dönüşümü Kolay
Gelecekte kurşun yok! Kurşun yerine kalsiyum-çinko stabilizatörlerin kullanımı geri dönüşümü büyük oranda kolaylaştırmaktadır. 

1897 yılında Karl Kömmerling Pirmasens'te ayakkabı malzemeleri üzerine çalışan bir işletme kurmuştur. 2. Dünya Savaşı sonrası, yapıştırıcı üretiminde kauçuğun kullanılması, KÖMMERLİNG'in ayakkabı üretiminde devrim yaratmasına önayak olmuştur.

KÖMMERLİNG'in 1957 yılında ilk PVC yapımı panjuru üretmesi, bu alanda da öncülük etmesini sağlamıştır. 10 yıl sonra, yani 1967 yılında ise ilk kez PVC Pencere profillerin üretimine başlanmıştır.

Bugün ise KÖMMERLİNG Avrupa'nın öncü PVC Kapı ve Pencere üreticisidir ve Dünya üzerinde en geniş ve uzun deneyime sahip olandır. Pirmasesns'teki ana fabrikanın dışında 5 ayrı üretim tesisi daha bulunmaktadır. Bunlar Fransa, İtalya, İspanya, ABD ve Çin'dedir.

KÖMMERLİNG için kalitenin önemi çok büyüktür. PVC profil üretiminin kalite yönetimi, BSİ denetim enstitüsü ve TÜV Cert'den alınan sertifikaya sahiptir. KÖMMERLİNG kendi alanında tescil edilmiş 'Isı Cam ve Pencere' Kontrol laboratuarına sahip tek üreticidir. Bu laboratuar DIN EN 45001 normuna göre Alman akredite şirketi Prüwesen GmbH tarafından tescil edilmiştir. Bu da sektörde güvenceyi temsil eden çok önemli bir detaydır.

KÖMMERLİNG'in dünyadaki 5 üretim tesisi dışında Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Danimarka, Yunanistan, İngiltere, İtalya, Hırvatistan, Litvanya, yakın doğu, Hollanda, Avusturya, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Kazakistan, İsviçre, Güney Amerika, Mısır, Singapur, Türkiye, Ukrayna ve ABD'de çeşitli kardeş kuruluşları, satış ofisleri ve 20 ülkede irtibat büroları bulunmaktadır.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.